Sú potrebné antibiotiká na liečbu E.coli?

Zodpovedané
20. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Po operácii Bartholiniho cysty mi z rozboru po operácii z hnisu vyšiel nález E.coli. V nemocnici mi povedali, že si mám ísť predpísať antibiotiká k svojej gynekologičke.

Išla som k nej a povedala mi, že antibiotiká nie sú potrebné, keďže nemám teplotu. Dala mi Ospexin, ale povedala, že ona by na mojom mieste antibiotiká nebrala.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

Váš gynekológ sa asi riadi svojimi skúsenosťami z praxe. E.coli je baktéria, ktorá sa nachádza v hrubom čreve a ako náhle sa dostane do močových alebo gynekologických ciest, tak môže spôsobiť infekciu.

Nie vždy sa lieči každá infekcia, kde sa nachádza táto baktéria. Záleží aj na Vašich ťažkostiach a na samotnom klinickom náleze.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková