Aneuryzma a tehotenstvo - s kým to mám riešiť?

Zodpovedané
23. sep 2022

Dobrý deň prajem,

prosím Vás, v novembri minulého roka som bola cestou obvodnej lekárky odoslaná do kardiologickej ambulancie na vyšetrenie srdca a tlaku kvôli práve zvýšenému tlaku, kde mi bola zistená aneuryzma intratriálneho septa na srdci, kde mi následne bolo povedané, že keď otehotniem, môžu nastať nejaké problémy. Momentálne som v 5 tt.

Mám to, prosím Vás, riešiť teda so svojou obvodnou lekárkou, alebo gynekológom, resp. kardiológom?

Ďakujem a prajem pekný deň.

Dobrý deň,

uřcite s kardiológom. Ideálne je o tom informovať gynekológa, ktorý Vás ku kardiológovi aj tak odošle.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník