Aneuryzma na srdci a tehotenstvo - mám sa obrátiť na obvodnú lekárku alebo gynekológa?

Zodpovedané
26. sep 2022

Dobrý deň,

vlani v novembri som bola obvodnou lekárkou odoslaná do kardiologickej ambulancie na vyšetrenie srdca a tlaku, kde mi bola zistená aneuryzma interatriálneho septa na srdci. Oboznámili ma aj s tým, že pokiaľ otehotniem, môžu nastať nejaké problémy. Momentálne som v 5 tt.

Mám to riešiť so svojou obvodnou lekárkou alebo s gynekológom?

Ďakujem

Dobrý deň,

dôležité je mať počas tehotenstva normálny krvný tlak, teda pri vyššom krvnom tlaku je potrebná liečba. Počas tehotenstva by ste mali byť sledovaná na kardiológii, kedy Vám skontrolujú echo srdca. Echo sa štandardne robí na začiatku tehotenstva a v treťom trimestri.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková