Bude liečba Deflagynom účinná aj v mojom prípade?

Zodpovedané
8. dec 2022

Dobrý deň,

kvôli nepriaznivému cytologickému výsledku ASCUS som si začala aplikovať vaginálny gél Deflagyn, avšak v noci pravidelne stávam k synovi, takže v podstate mi to po pár hodinách postupne vyteká. Absolvovala som 3 mesačnú kúru Indonalom, začala si aplikovať Regresil, ale skrz svrbenie a pálenie som to musela prerušiť. Kontrolu mám mať vo februári. Teraz ešte po pauze budem brat HPVirin do februára.

Má význam aplikovať Deflagyn aj v tomto prípade?

Bude liečba postačujúca?

Ďakujem.

Dobrý deň,

určite má čiastočný účinok aj v takomto prípade. Minimálne ten HPVirin ale užívajte do kontroly.

ASCUS sú iba nešpecifické zmeny, to znamená, že mohlo ísť iba o zápalové zmeny a nič závažné.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník