Čo môže byť príčinou krvácania v 11. týždni?

Zodpovedané
27. okt 2021

Dobrý deň,

som v 11. týždni tehotenstva a včera ráno na kontrole bolo všetko v poriadku. Večer som však začala veľmi krvácať, vyšla zo mňa zrazenina. Na kontrole na pohotovosti bolo všetko v poriadku, lekár nenašiel príčinu. Keďže užívam Progesterón a Fraxiparine, vraj mi nemá už čo iné predpísať. Po návrate domov som však niekoľkokrát naozaj masívne krvácala, keď mi začalo byt nevoľno. Rozhodli sme sa ísť spať, ale prístup lekára sa opakoval. Že tam nie je žiadny dôvod, že mi nemá ako pomôcť, mám len ležať, čakať kým to prestane a dúfať že to bude v poriadku. Na moje naliehanie mi pichli Dicynone.

Momentálne sa to ustálilo, ale naďalej priebežne špiním a opäť krvácam. Mám za sebou 5 potratov do 8 týždňa. V začiatkoch som mala kvôli hematómu nasadený tabletkový Dicynone a po jeho vstrebaní Ascorutin.

Je niečo, čo môžem ešte urobiť?

Ležím, dodržiavam kľudový režim, ale neustále krvácanie a prístup lekára mi kľud neprináša.

Čo môže byt príčinou masívneho krvácania?

Ďakujem

Dobrý deň,

nerozumiem teda prístupu lekára, ktorý Vás vyšetroval. Ideálna by bola hospitalizácia s infúznou terapiou na zastavenie krvácania. Následne je možné prejsť na liečbu, ktorá sa podáva injekčne do svalu. Zároveň určite zahájiť prísny kľudový režim, vstávať len na WC. Nepíšete v akých dávkach a akou cestou progesterón užívate. Pokiaľ krvácate, je ideálne na nevyhnutný čas prejsť na perorálne podávanie.

Určite kontaktujte svojho ambulantného gynekológa, prípadne vyhľadajte iné pracovisko, kde zaujmú zodpovednejší prístup.

Držím Vám palce!

V príapde ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník