Hematóm a krvácanie

janlucka
29. jún 2017

Ahojte. V utorok som bola u svojej doktorky na kontrole , som v 8tt a zistila mi drobný hematóm a ihneď po vyšetrení som začala krvácať. Nasadila mi progesterón s tým, že ak budem krvácať veľa mám ísť na pohotovosť. Nakoľko sa mi ešte v utorok večer zdalo že krvácam o niečo viac,vybrala som sa teda na pohotovosť. Lekár mi tam spravil znova kompletné vyšetrenie a povedal že bábo je v poriadku a že to krvácanie môže byť už len špinenie z hematomu ktorý sa podľa všetkého vyplavuje pretože sa mu zdá byť menší ako ráno udala pani doktorka na kontrole. No zabudla som sa ho spýtať koľko také krvácanie môže trvať. Krvácam od utorka stále,niekedy menej a niekedy viac. Máte niektorá s týmto skúsenosť? Veľmi sa bojím aby to červík nevzdal

cakamebabo
29. jún 2017

Ahoj ja som v 7tt spinila pre hematom....bola som doma ..samozrejme lezat,nic tazke nedvihat...oddychovat...aj ked som to dodrziavala o tyzden som skoncila na pohotovosti s tym ze zo spinenia bola cerstva jasna krv....to bola nekonecna.cesta do nemocnice...No nechali si ma tam.tyzden.....krvacanir zastavili,a spinila som ale naozaj minimalne uz.take ako keby vlasocnice krvi....vtedy je to to vyplavovanie hematomu....asi 2-3dni este po tom zastaveni krvacania...stalo sa ze som potom niekedy este mala trochu hnedasteho vytoku...ale ked budes mat ten vytok silnejsi urcite chod.na pohotovost oni si ta tam.nechaju hematom.sa.vstrebe.a budes spokojna...viem ake.su to.hrozne stresi....drzim palceky.💋

janlucka
autor
29. jún 2017

@cakamebabo ja mám normálne hnedo červenú krv a sem tam sa mi zdá že je v tom akoby červené žilky. Nie je toho veľa..keď idem na malú tak normalne ako keď mám menzes čiže aj v záchode aj na papieri. Neviem čo mám robiť ,som zúfalá ..neviem či to tak má byť alebo nie. Či už by som mala len sponit alebo je ok keď ešte aj krvácam. Neviem 😞 najhoršie je že sa budúcu sobotu vydávam a strašne sa bojím ako to dopadne!

cakamebabo
29. jún 2017

Ano.tie.zilky su z.hematomu....No urcite necakaj a.chod na pohotovost.....pretoze ja som mala krv len.na intimke naozaj nie vela...a hned ma nechali.....Daju ti injekcie na zastavenie a potom ja.som.bralaa.do.12tt dufaston na udrzanie a kanavit proti krvacaniu..urcite chod ...a duplom ked mas svadbu v sobotu....na tri dni.si ta nechaju podavaju injekcie zastavia to....daju lieky a budes.krasna.spokojna.nevesta.😘 Neboj sa ....len.utekaj k.lekarke....

aspinka
29. jún 2017

@janlucka mne akurát v takom tyzdni co ty hematom praskol zacala som krvacat a bol koniec...ja som nesla na ziadne cistenie hned vycistila som sa doma postupne a mesiac na to som otehotnela s malinkou....
Keby to nedopadlo dobre skus sa vycistit sama lebo ked ta budu chciest cistit snazenie o dalsie sa ti posunie...

janlucka
autor
29. jún 2017

Doktor v utorok vravel že aknsinka tam necha budem len ležať a budú mi dávať progesterón ako aj keby zostanem doma. Preto som tam nezostala lebo vravel že to nie je nevyhnutné. Progesterón je to isté ako Dufaston. Uvidím ešte dnes a keď tak večer zájdem znova na tú pohotovosť !

janlucka
autor
29. jún 2017

@aspinka no, to neznie moc povzbudivo...

cakamebabo
29. jún 2017

@janlucka neboj sa tvoj pripad to nebude............A ja by som urcite isla aj.sto krat.....cudny doktor...v nemocnici ta maju pod.dozorom keby si sa rozkrvacalaa viac hned napichajju zastavia ..tak drzim palce

nini1010
29. jún 2017

@janlucka ak si ta nechaju v nemocke 2-3 dni,tak budes hlavne cely cas plne pod kontrolou lekarou.mozeme si o stave nasho zdravotnictva mysliet co chceme,ale pravda je taka ze keby aj nieco prave hrozilo tak rychlejsiu a lepsiu starostlivost ako ked si priamo v nemocke doma urcite nedostanes,na pohotovosti tiez nie.navyse tam by si mala krvacanie a hned by si sa vedela spytat ci to je alebo nie je ok.preto sa mi len tazko chape preco si naozaj neostala v nemocnici ak ti na tom tehotenstve zalezi,pokial teda nemas nahodou doma dalsie male dieta o ktore sa treba postarat.ja byt tehotna,krvacat a bat sa potratu poberiem si veci a dam sa hospitalizovat kym to stabilizuju.nic zodpovednejsie urobit nemozes.nedajboj sa nieco stane a noc nie je horsie ako si vucitat "keby som bola spravila to,tamto..."

janlucka
autor
29. jún 2017

@nini1010 nezostala som pre to pretože povedal že to "krvácanie" sa mení na špinenie a to čo by somnou robili v nemocnici môžem aj doma. S postele sa pohnem maximálne na záchod. Samozrejme že mi na tom záleží,inak by som sem nepísala...lekár čo má ošetroval povedal že môj stav je podľa neho stabilizovaný a všetko nasvedčuje tomu že sme v poriadku a tváril sa že to krvácanie tak ma byt,nešla som ho prehovárať nakoľko nie som lekár.

cakamebabo
29. jún 2017

@janlucka Naozaj lekar postupoval cudne....on nemoze vediet ci sa to zastavuje alebo len zacina ...ked sisa prisla prvy krat... mna v momente nechavali....uz spinenie brali dost vazne....niektore zeny len spinia a nastane problem...nemusia zacat ani krvacat...urcite chod

janlucka
autor
29. jún 2017

@cakamebabo pôjdem sa pobaliť

ema234
29. jún 2017

@janlucka neni dobre, ja som mala hematom a nekrvacala som a to lekarka ze ak budem krvacat tak potratim, vstrebal sa casom.

janlucka
autor
29. jún 2017

@ema234 tak videli ma dvaja lekári , keby som mala potratim ,nepošlú ma domov

evittam
29. jún 2017

@janlucka Ja som mala hematóm cca v 9.-10.tt, krvácala som len raz a potom možno ďalší deň len keď som bola na WC. Mala som kľudový režim 2 týždne. Našťastie sa hematóm vstrebal a všetko bolo už potom v poriadku. Tiež ma chcel lekár poslať do nemocnice ale sľúbila som mu,že budem doma ležať......Ale nekrvácala som ako opisuješ. A btw. - nechcem ťa strašiť a ani nič iné ale tvoja viera v dvoch lekárov je dosť optimistická a to bohužiaľ. Sesternicu mali pod dozorom stále a nakoniec porodila mŕtve bábo v 26.tt lebo neprišli na to, že sa jej odlučuje placenta!!! A to bola v nemocnici minimálne každé dva týždne na prietoky, sono a podobne!

janlucka
autor
29. jún 2017

@evittam to potom sa teda nedá veriť nikomu

evittam
29. jún 2017

@janlucka Hmm, len sám sebe, česť výnimkám.....bohužiaľ.

piacere
29. jún 2017

@janlucka mne sa hematom vyplavoval 2 tyzdne

ema234
29. jún 2017

@janlucka mna videli tiez vtedy dvaja lekari , urobili sono, mate tam hematon, moze sa stat ze potratite alebo sa vstrebe a nikto ma v nemocnici nenechal. Neboj urcite to dobre dopadne, len treba vela oddychovat a mysliet pozitivne.

lenkaam_1
29. jún 2017

Ahoj 🙂 ja mam hematom suuuuuuuustavne od 7tt teraz som v 20 tt...v 7tt bol hemac asi 3x vacsi ako babo...praskol krvacala som strasne silnejsie este ako pocas normal menstruacie ze nocna vlozka za hodku bola n vymenenie...n pohotovosti mi povedali to iste co tebe mozeme vas prijat ale je to to iste ako doma...mne mentalne viac pomohlo byt doma so psikom pred tv so zradlom v ruke 🙂) dokrvacala som jasno cervene (cca 3dni) potom spinenie (cca veeeela dni) potom sa po cca mesiaci a pol zobudim zas krvacanie zas jasnocervene zas vysetrenia zas hematom....a takto to s nami ide az doterqz....aktualne nespinim asi 12 dni co je najdlsie bez spinenia od zaciatku tehu ale ba ono pred 2 tt videli 7cm hematom tkze ratam s tym ze moze prasknut....treba klud uplny nerobit nic abaolutne a dobre to dopadne 🙂

janlucka
autor
29. jún 2017

@lenkaam_1 tiež som prišla akurát z nemocnice a poslali ma domov, že takto môžem prekrvacat ešte dlho a že hlavne bez stresu a kľud...hemtom je vraj miniatúrny a krvácanie sa im nezdá byť také veľké aby mi niečo pichali alebo ma kontrolovali v nemocnici...ach, snáď nám to dobre dopadne 😕 ďakujem za povzbudenie

fidorkadoris
18. nov 2017

Ahojte, som v nemocnici kvôli krvacaniu a hematomu. Končím 9.tt, bábo je ok, hoci krvácanie bolo silné a jasno červené. Hematom 55x15mm. Pár dní dozadu bol o 10mm menší. ..Mala som kludovy režim a predsa narástol: (

Pred dvoma týždňami to bolo totiž obdobne, krvácanie, jasnocervena čerstvá krv. Bola som hospit týždeň, injekcie + utrg, ascorutin, horčík.

Najhorší je strach, že (a kedy) sa to zopakuje. Ostáva len veriť, že sa vstrebe. O vyplaveni mám pochybnosti, hoci sama krvacam a spinim nastriedacku už vyše 2 týždne. Zjavne to nestačí (možno aj tá liečba proti krvacaniu zohrá svoje) alebo sa tvorí nanovo? Dr moc nehovoria...

leylastore
18. nov 2017

@janlucka ja som mala hematom pri dcerke. Kym bol hematom vacsi ako babo bolo to riziko ze potratim, ale uz ked babo vyrastlo tak som sa bala menej. Aj ked spinenie a strach ist na wc bol cele tehu treba mysliet pozitivne a verit ze cloviecik je silny a neda sa. A dotiahne to do uspesneho konca ☺ Vela stastia ❤

janlucka
autor
18. nov 2017

@leylastore no uz sme v 29tt tak dúfam,že to dotiahneme uz do konca a bez problémov...ten hematom sa mi po 2 týždňoch vstrebal,našťastie...ale strach mám vždy keď idem na WC ešte teraz😕

leylastore
18. nov 2017

@janlucka tak super tesim sa. Viem o com pises. Ja som syna vynosila bez problemov ani neviem ako. Druhe som potratila. Prestalo sa vyvijat v 14tt. Takze tretie tehu bol strach. K tomu hematom a krvacanie. A strach ked som isla na wc. A potom sa este aj narodila mesiac skor. Uplne ,,idealne,,. 😂 Ale uz je velka baba ma 7 a tesime sa. Tak tfuj tfuj. Uz nech si aspon v 37tt a mozes si vydychnut. Vela stastia.

fidorkadoris
18. nov 2017

@lenkaam_1 Ahoj lenka, potom si už nemala s hematomom problém? Vstrebal sa, alebo to neskôr už tak nevadilo? Dík

jankaga
18. nov 2017

S hematomom v tehotenstve a krvacanim je to strasne individualne. Ani sami lekari nikdy nevedia ako to dopadne.

mimiqa
18. nov 2017

Bambulky a ake si priznaky?? Proste len krvacanie?? Bolesti nie???

lenkaam_1
18. nov 2017

@fidorkadoris vstrebal sa/vytiekol spravil sa druhy....celkovo som silno krvacala ptm spinila koli hematomu do cca 26-27 tyzdna...ale vsettko dobre dopadlo doma mam skoro 3tyzdnove babinko ❤

jankaga
18. nov 2017

@mimiqa ja aj bolesti na zaciatku ked to zacalo. Ako menstruacia

mimiqa
18. nov 2017

@lenkaam_1 takze stale si bola v strehu.....oou.....a gratulujem krpcekovi 👶😘

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre