Čo môže byť príčinou potratov?

Zodpovedané
4. nov 2021

Dobrý deň,

mám PCOS a manžel má horšiu morfológiu. Chodíme do centra asistovanej reprodukcie. Mám za sebou 3 transfery, vždy potvrdené tehotenstvo aj na USG, hCG na 17. deň 1450. No vždy len do 6. týždňa, potom nastáva spontánny potrat.

Hematológia - Leiden heterozygot. Pichala som si Fraxiparine. Genetika páru v poriadku.

Čo môže byť príčinou potratov?

Aké sú Vaše odporúčania?

Pomohlo by vyšetrenie na endokrinológii alebo reproimunológii?

Mám šancu prirodzene otehotnieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite nejaká šanca na spontánne otehotnenie je. Ale kedy by sa to podarilo a či úspešne, to je ťažko povedať. Keďže je problém na oboch stranách.

Ideálne je však riešiť Váš zdravotný stav s centrom asistovanej reprodukcie. Tí najlepšie poznajú Vaše diagnózy a riešia danú problematiku denno-dennom poriadku. Najlepšie vedia aký postup v liečbe zvoliť.

Treba si uvedomiť, že ani pri úspešnom embryotransfere Vám nikto nič bohužiaľ nezaručí. Nevzdávajte sa!

Skôr či neskôr sa zadarí.

Držím Vám veľmi palce.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník