Čo môže spôsobovať pichanie na ľavej strane ako keby vo vaječníku?

Zodpovedané
15. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, mám už pár dní zelenkavý hustejší výtok a pichanie ako keby vo vaječníku na ľavej strane. Keď si to stlačím, je to pichanie tak ako v panve (neviem, či je to vaječník alebo niečo iné).

Mám týždeň do menštruácie môže to byť tým?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

zelenkavý výtok značí infekciu. S bolesťou v podbrušku to pravdepodobne nesúvisí. Pichanie by mohlo byť spôsobené oneskorenou ovuláciou.

Odsledujte si to, ak by sa bolesti stupňovali, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Výtok je možné skúsiť vyriešiť Gynexid výplachmi 3 dni za sebou s následným užívaním vaginálnych probiotík 10 dní (napríklad Gynimun). Ak by pretrvával, rovnako je potrebné vyhľadať ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník