Bolesti vaječníkov a pichanie v ľavom boku

34natalianaty
29. mar 2022

Dobrý den žienky,

neviem ako mám začať. Vo februári mi meškala menštruácia, ale že vraj dôvod meškania može byť aj prekonanie covidu-19. Bolesti vaječnikov od februára vkuse, tento mesiac mi menštruácia prišla skôr o 2dni, ale stále bolesti vaječníkov, bolesť a píchanie v ľavom boku. Menštruácia prišla bordová asi 2 dni a ostatné 3 dni silný hnedý výtok. Testy negatívne, pohlavný styk bez ochrany ale nesnažíme sa ale zase si nedaváme pozor. Tento mesiac má prísť menštruácia 9.4 ale je 29.3 a ja už tretí deň mám bolesti ako pred ms, prsia akoby boli balóny, bolesť krížov neskutočná a ťahavá bolesť od brucha až do nôh. Bolesť vaječníkov pretrváva od februára až doteraz. Som objednaná na vyšetrenie, ale z dôvodu, plnej návštevnosti, mám neskorý termín. Malí ste niečo podobné?

34natalianaty
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janie159
29. mar 2022

@34natalianaty u mna bolest najskôr tupá, pri rýchlom pohybe napríklad vstávaní bodavá bolest, prsia naliate týždeň pred mens, bolestivé. Krvácanie dva dni, tretí deň nič, ďalšie tri dni spinenie. Výsledky veľmi zle, onkomarkery ani nehovorím, ihneď sa riešili vyšetrenia a laparoskopia, cysta a malé ložiska endometriozy. Odvtedy sú to skoro tri roky, cysta sa naplnila cca po pol roku, odvtedy bolesti znovu, posledné tri mesiace sa stupňujú, pri mens som kedysi užila prvý deň jednu tabletku max tri krát v roku, teraz dam každé dve hodiny jednu aby soˇ fungovala. Opäť vyšetrenia, opäť v pojdelok príjem do nemocnice a v utorok laparoskopia.
Treba to riešiť a pokial lekárka nemá čas, treba riešiť inú lekárku. Mne počas plnej kovid situácie povedala že ma môže poslat do nemocnice ako naliehavý prípad, takze myslím že pol hodinu by si mala nájsť aj tvoja lekarka

34natalianaty
autor
30. mar 2022

@janie159 ahoj, ďakujem za rýchlu reakciu, ako čítam, máš to horšie, moja bolesť neni úplne taka, že sa nedá vydržať a sem-tam to prestane, prvýkrát som pocítila ovulaciu a to mám menštruáciu už 9 rokov. Ja som bola na preventívke v novembri, keďže som prestala brat hak a všetko bolo v poriadku, menštruáciu mám 9 rokov a stále neznesiteľne bolestivú, mne len sa nepáči že má bolia vaječníky aj keď slabo ale cítim ich, to iste divne pocity v brusku a ako som čítala na internete bordova menstruacia je v poriadku, len som sa nedočítala, prečo hustý hnedý výtok hned o 2 dni + veľmi skóre príznaky pred menštruačné bolesti.

ivanka0645
30. mar 2022

@34natalianaty Vieš čo mňa tiež bolia vaječníky a tiež ma pýcha pod bruchom... menzes nemám už 2 a pol mesiaca.. bola som u gynekológa a povedal mi že mám zápal dal mi tabletky zo spodu ktoré už mám skoro dobrate s stále ma pýcha a ani žiadna kontrola nič takže som z toho trochu zúfalá už... na menzes mi dal tabletky

janie159
30. mar 2022

@34natalianaty mne to zacalo tiež len slabou bolesťou, ktorá sa stupňovala posledné mesiace. A bolest je najväčšia Evy deň mens a počas plodných dni. Hnedý výtok alebo spinenie mám aj ja, ako som pisala - krvácanie 2 dni, potom výtok/spinenie.

34natalianaty
autor
30. mar 2022

@ivanka0645 ja keď som mala raz zápal nemohla som ani vykonávať malu potrebu, len má pri tom držal priateľ a so slzami, teraz hoci má toto boli čo opisujem, vykonávam malu potrebu bez problémov žiadne stipanie ani nič, preto som zápal aj vylúčila

34natalianaty
autor
30. mar 2022

@janie159 chápem, ja na predmenstruacne bolesti som zvyknutá, len nie aby prišli 10 dni skôr. Ovulaciu som mala minuly mesiac bolestivú boky, podbruskom všetko.. divne pocity v brusku, tento mesiac má iba jeden deň pichalo, je to divne.. robila som si aj tehotenský test je negatívny

ivanka0645
30. mar 2022

@34natalianaty práveže mňa nič nepáli aj na malú môžem ísť v pohode len pri sexe to bolí

34natalianaty
autor
30. mar 2022

@ivanka0645 pri sexu má to bolelo len raz počas ovulácie