Čo môže znamenať hnedý krvavý výtok?

Zodpovedané
27. júl 2022

Dobrý deň,

nedávno som mala prvý pohlavný styk. Posledný (chránený) styk bol 27. 6. a následne som mala dostať o týždeň na to podľa cyklu menštruáciu. Tá ale pár dní meškala, a dostavil sa s týždňovým oneskorením hnedý krvavý výtok. Tento výtok spolu s hnedými zrazeninami pretrváva už tretí týždeň. Tehotenský test som si robila pred týždňom, s negatívnym výsledkom. Keďže je čas dovoleniek, objednaná ku svojmu gynekológovi som až na koniec augusta a do ambulancie sa neviem dovolať.

Viete mi poradiť, čo by to mohlo byť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

zopakujte si tehotenský test.

Ak bude negatívny, je možné, že sa Vám len takto pomaly spúšťa menzes. So stykom to nesúvisí.

Ak nebudú iné ťažkosti, postačí plánovaná kontrola u gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník