Prečo mám po užívaní Clostilbegytu hnedý výtok?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň,

posledné 3 mesiace som užívala Clostilbegyt a chodila na folikulometriu. Otehotnieť sa mi nepodarilo. Teraz som cyklus bez (prvý cyklus bez Clostilbegyt po 3 mesiacoch, čo som ho brala) a od 11. dňa cyklu mám hnedý výtok plus trošku krv, keď som na wc. Aj posledná menštruácia bola slabšia ako obvykle. Ku koncu mesiaca som objednaná do CAR na úvodnú konzultáciu.

Je potrebné dovtedy ísť ešte k svojmu gynekológovi?

Z čoho môžem mať hnedý výtok?

Ďakujem

Dobrý deň,

mohlo by ísť aj o periovulačné špinenie. Ak je to tak, za pár dní by malo ustať.

Odsledujte si to, pokiaľ by špinenie pretrvávalo viac ako 7 dní, prípadne by sa pridružili iné ťažkosti, vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník