Čo môže znamenať špinenie po menštruácii?

Zodpovedané
24. jún 2022

Dobrý deň,

13. 6. som dostala menštruáciu, ktorá trvala do 16. 6. s tým, že ešte som 17. 6. hnedkasto špinila. Pripisovala som to ešte skončenej menštruácii. Po pár dňoch sme mali styk, kde sme si všimli tiež hnedé špinenie a dnes tiež. Špinenie sa neobjavuje na nohavičkách ale len keď si to idem skontrolovať prstom. Okrem toho mám bolesti v podbrušku ako pri menštruácií. Žiadne svrbenie, pálenie, zápach nemám a aj konzistencia je klasická.

K dr. som už objednaná len by ma zaujímali vaše skúsenosti.

Ďakujem.

Dobrý deň,

je potrebné vyšetrenie. Nemusí to vôbec nič znamenať. Nie vždy funguje hormonálny systém ako hodinky. Je výrazne ovplyvňovaný aj vonkajším prostredím.

Je potrebné ale skontrolovať či nemáte polyp na křcku/maternici, samotný krčok - “ranky”, vylúčiť zápal. Ale tiež môže ísť o ovulačné špinenie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník