Čo znamená táto lekárska sprava?

Zodpovedané
31. aug 2022

Dobrý deň,

bola som po potrate, hCG mi pekne klesalo a zrazu sa zastavilo na 46. Potom mi stúplo, tak som bola na vyšetrení s tým, že zas mi tam niečo vidia. Ale pred dvoma týždňami som bola na kontrole u svojho gyn. a povedal, že mám maternicu už čistú. Ale už som mala aj pohl. styk.

Tak prosím vás, čo znamená táto lekárska sprava v preklade?

Môj gynekológ má dovolenku.

Ďakujem.

Dobrý deň,

na ultrazvukovom náleze je popísaná vyššia sliznica maternice, kde vyšetrujúci videl menšiu dutinku veľkosti 5mm - ktorú popísal ako možný gestačný vak - čo znamená, že by ste mohli byť znova tehotná.

V závere však uvádza, že by mohlo ísť o nekompletný potrat, či mimomaternicové tehotenstvo, ktoré je málo pravdepodobné a na ultrazvuku podozrenie naň v čase vyšetrenia nevidel.

Ak bola maternica skutočne čistá na kontrole po potrate, tak ste buď znova tehotná, alebo sa jedná (menšia šanca) o mimomaternicové tehotenstvo.

Určite absolvujte kontrolu podľa doporučenia.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník