Čo znamená výrastok na krčku maternice?

Zodpovedané
23. aug 2021

Dobrý deň,

des som si našla na krčku maternice výrastok ako guličku na ľavej strane. Minulý mesiac som to tam nemala.

Na preventívnu prehliadku som bola v marci, kde mi robili aj HPV a všetko bolo v poriadku.

Čo to môže byť?

Taktiež ma už viac ako týždeň bolia prsia a MS mám dostať až o 9 dní.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

neviem síce ako ste si sama nahmatala krčok maternice, ale povedzme, že sa Vám to podarilo a skutočne tam máte “výrastok”. Pokiaľ bolo pri prevencii všetko v poriadku, tak najskôr by mohlo ísť o polyp krčka.
Potrebujete však objektívne vyšetrenie u gynekológa, takto sú to iba dohady.

K bolestiam prsníkov, príčinou bývajú hormonálne zmeny. Najčastejšie ženy udávajú bolestivosť cca týždeň pred menzes, iné v celej druhej polovici cyklu. Ide o neškodný jav. Je treba si uvedomiť, že náš hormonálny stav reaguje napríklad aj na stres alebo na iné podnety zvonka. Príčinou by tiež mohlo byť tehotenstvo.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník