Čo znamenajú erytrocyty v moči v 16 tt?

Zodpovedané
16. okt 2022

Dobrý deň,

dnes som bola u obvodného lekára a zistil mi z moču erytrocyty 1-3. Šla som k nemu kvôli nutkaniu a tlaku pri močení. Som v 15 tt, začínam 16 tt a lekár povedal, že tá krv v moči je ženského/gynekologického charakteru. Tak som sa vystrašila a volala svojmu gyn, ktorý dnes žiaľ nerobí. Ide víkend a som dosť nervózna z toho kde sa tam tá krv berie. Nedal mi žiadne lieky ani nič, tak som bola v lekárni si na tie močové cesty kúpiť niečo a dali mi Urinal sirup. Vraj ho môžem. Tak moja otázka znie...

Čo môžu byť tie erytrocyty a či je vhodné v tehotenstve užívanie Urinal sirupu?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

osobne si myslím, že by bolo dobré vyšetriť moč aj kultivačne. Erytrocyty nemusia byť iba gynekologického pôvodu, ak nekrvácate, ale aj v dôsledku zápalu močových ciest/močového mechúra aj vzhľadom na popisované ťažkosti.

Urinal sirup užívať môžete.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník