Erytrocyty v moči v 15. týždni

gabym
14. okt 2022

Ahojte chcem sa opýtať báb, ktoré majú podobnú skúsenosť. Dnes som bola u obvodného lekára a zistil mi z moču erytrocyty 1-3. Šla som k nemu kvôli nutkaniu a tlaku pri močení. Som v 15tt, začínam 16tt a lekár povedal, že tá krv v moči je ženského/gynekologického charakteru. Tak som sa vystrašila a volala svojmu gyn ktorý dnes žiaľ nerobí. Ide víkend a som dosť nervózna z toho kde sa tam tá krv berie. Nedal mi žiadne lieky ani nič tak som bola v lekárni si na tie močové cesty kúpiť niečo a dali mi urinal sirup. Vraj ho môžem. Tak moja otázka znie.. Čo môžu byť tie erytrocyty a či je vhodné v tehotenstve užívanie urinal sirupu? Ďakujem za odpoveď

gabriela2952
14. okt 2022

@gabym chod ku inému gynekológovi ako samoplatca. Radšej si zaplatiť ako čakať.

lucinka5051
14. okt 2022

@gabym ja by som isla s tym k inemu lekarovi (snad tvoj gynekolog ma za seba zaskok ci?) alebo by som isla na drzovku na pohotovost...pri zapale mocovych ciest ale byva krv v moci..nedala by som ruku do ohna ze to je gynekologickeho charakteru...ja som mavala pravidelne krv v moci pri zapale mocovych ciest...

deti95060810
14. okt 2022

tiež som mala pri zápale močových ciest krv a aj hnis v moči...merajú to na krížiky...
taký test je možné kúpiť aj v lekárni - farebné pásiky ...

gabym
autor
14. okt 2022

@deti95060810 ja hnis práveže nemám

deti95060810
14. okt 2022

@gabym nemusí byť...

anavixy
14. okt 2022

Tak mozes zbehnut aj na pohotovost (idealne cez den), ale ak je krv gyn povodu a ty si si inak krvacanie nevsimla, tak to musi byt naozaj mini mini krvacanie 🤷🏻‍♀️ Aj crp ti robili? Preco by krv nemala byt z mocoveho ustrojenstva? No neviem… podla mna toto nie je vec ktoru vyriesi pohotovost a tak ci tak ta poslu k tvojmu lekarovi, ale ak budes pokojnejsia ked skontroluju babo, tak kludne chod 🙂

andrejka1974
14. okt 2022

@gabym choď hneď na pohotovosť môže byť aj problém s obličkami mala som to takto a skončila som v nemocnici

gabym
autor
14. okt 2022

@anavixy niee ja som si krv nevšimla. Ani v moči ju vlastne nevidím. Nevidím že by bol nejak tmavší moč.. Len mám to nutkanie na močenie tak si myslím že to bude tým aj keď hnis tam nieje. Neviem odkiaľ vie obvodný že to je ženského charakteru.

anavixy
14. okt 2022

@gabym a to ti vlastne robili rozbor v labaku ci len v ordinacii papierikom?

gabym
autor
14. okt 2022

@anavixy áno v labáku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre