Dá sa otehotnieť aj s nízkou sliznicou?

Zodpovedané
12. nov 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Dá sa otehotnieť aj s nízkou sliznicou?

Doktor to vôbec neriešil. Len som dostala Ovitrelle a Amelgen čipky, nič viac k tomu nepovedal.

Bude to riziko, ak by sa nám zadarilo?

Ďakujem

Dobrý deň,

sliznica maternice slúži na uhniezdenie oplodneného vajíčka. Pokiaľ nie je dostatočne vysoká, nemá sa kam uhniezdiť a otehotnieť sa Vám nepodarí. Vaše hodnoty sú hraničné a ako som písala, ešte za deň - dva kľudne mohla podrásť. Pri užívaní Clostilbegytu pomerne často nachádzame relatívne nízke endometrium.

Pokiaľ sa Vám otehotnieť podarí, znamená to, že bola sliznica dostatočne vysoká a vhodná na oplodnenie. Následne už budete musieť pokračovať iba v terapii progesterónom /Amelgen/ minimálne do konca 12. týždňa tehotenstva.

Nezúfajte, pokiaľ sa Vám otehotnieť hneď v prvom cykle nepodarí. Udáva sa, že k otehotneniu dôjde behom prvých troch mesiacov liečby v 75%.

V prípade, že sa nepodarí otehotnieť ani po 6 mesačnom podávaní, je vhodné navštíviť Centrum asistovanej reprodukcie.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník