Tri roky sa nám nedarí otehotnieť. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
2. mar 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Snažíme sa cca 3 roky. Ovulácia je pravidelne, folikul býva na 13. deň cca 20 mm a sliznica 12 mm. Posledné 3 cykly zvolil doktor injekcie a následne laparoskopiu. Zistili, že vajíčkovody sú priechodné. Partnerove spermie boli tiež vyšetrené a všetko je v poriadku. Iné vyšetrenia som nepodstupovala.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

na prvý pohľad vyzerá byť skutočne všetko v poriadku.

Doporučila by som teda návštevu CAR aj s výsledkami doterajších vyšetrení, kde absolvujete konzultáciu a hlbšie sa pozrú na príčinu. Možno bude postačovať IUI - inseminácia a nebude potrebné podstúpiť klasický IVF cyklus.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník