Dá sa preliečiť E. Coli a Enterococcus faecali voľnopredajnými prípravkami?

Zodpovedané
19. aug 2021

Dobrý večer,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Dodám, že som v 38. týždni.

Dá sa preliečiť E. Coli a Enterococcus faecali voľnopredajnými prípravkami, keďže s Macmiror mám strašné pálenie v pošve?

Ďakujem

Dobrý deň,

voľnopredajnými bohužiaľ nie. Je potrebná cielená liečba podľa citlivosti.

Kontaktujte preto svojho gynekológa, ktorý liečbu Macmirorom nahradí iným vhodným preparátom.

Ešte poznámka k liečbe Streptokoka v termíne. Pri pôrode Vám podajú antibiotikum preventívne intravenózne. Takže sa nemusíte obávať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník