Dá sa zistiť Gardnerella vaginalis aj u manžela?

Zodpovedané
27. jan 2023

Dobrý deň,

Na konci novembra 2022 mi boli zistené z výteru kvasinky a gardnerella. Mala som nasadenú atb liečbu Macmiror. Po nej som si dávala probiotiká na vkladanie. Po liečbe sme mali s manželom pohlavný styk a on sa zasa začal sťažovať na svrbenie po styku. Ja som tiež cítila mierne pálenie. Bola som teda znovu u lekára a ten mi predpísal Entizol. Nebral mi ale žiadne stery. Má sa preliečiť aj manžel, a že určite gardnerellu preniesol znovu on na mňa.

Je tento postup správny, bez sterov nasadiť ďalšie atb?

Ako sa dá zistiť prítomnosť tejto baktérie u manžela?

Ďakujem.

Dobrý deň,

manžel môže absolvovať urologické vyšetrenie.

Pokiaľ však nebol preliečený už v prvom raze súbežne s Vami, tak uňho infekcia pretrváva a odovzdal Vám ju opäť. Mal by mať nasadené rovnaké antibiotiká perorálne ako Vy.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník