Môžem užívať Macmiror a probiotiká v 27. týždni?

Zodpovedané
12. aug 2022

Dobrý deň,

som v 27. týždni a z výteru mi bola zistená v pošve baktéria E.coli. Mala som pocit pálenia a svrbenia. Boli mi predpísané vaginálne tablety Macmiror. Doktorka mi kázala vybrať 7 tabletiek 5 dní a pauza, následne dobrať 5 tabletiek.

Po 7. tabletke som sa cítila dobre, pálenie a svrbenie prestalo. Preto som zvyšných 5 tabletiek Macmiroru nevybrala. Prešlo 9 dní od poslednej tabletky a znova pociťujem pálenie a svrbenie.

Včera večer som si dala Lactofeel gél a dnes cítim, že je to trochu lepšie. Len večer pri zavádzaní Lactofeelu som mala silné pálenie. Kúpila som si v lekárni vaginálne probiotiká Gynella.

Môžem ich začať užívať, keď včera som si dala Lactofeel gél?

Mám radšej dobrať Macmiror?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre úplne preliečenie baktérie je potrebné dobrať Macmiror, tak ako Vám predpísala pani doktorka. Po ukončení liečby prejdite na vaginálne probiotiká Gynella.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut