Do ktorého týždňa je bezpečné pracovať ako čašníčka počas tehotenstva?

Zodpovedané
18. okt 2021

Dobrý deň,

poslednú menštruáciu som mala 16.9.2021 a vyšli mi dva pozitívne testy. Podľa výpočtov by som mala byt v 5. týždni. Pracujem ako čašníčka v bare a robím nočné. Stojím 18 hodín na nohách a som v zafajčenom prostredí.

Do kedy by som mala v takej práci zotrvávať?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

sama asi viete, že to nie je ideálne prostredie.

Pokiaľ by bolo tehotenstvo absolútne bezproblémové, pracovať môžete. Premyslite si však, či by nebolo lepšie vzdať sa dočasne práce práve kvôli zafajčenému prostrediu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník