Do ktorého týždňa sa môže ísť na potrat?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

mám 46 rokov a čakám štvrté dieťa, na ktoré sa vzhľadom na svoj vek už necítim. Už pri treťom dieťati som to zle prežívala. Som v 5. týždni a zvažujem potrat.

Do koľkého týždňa sa môže ísť na potrat?

Aký je postup?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

do ukončeného 12. týždňa sa môže žena slobodne rozhodnúť, či chce, aby tehotenstvo pokračovalo.

Je potrebné vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý graviditu potvrdí. Vypíše s Vami potrebné papiere a odošle Vás na pracovisko, kde bude zákrok realizovaný.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník