Enterococcus feacalis v tehotenstve v moči - je bábätko ohrozené?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

po rozbore moču mi bol zistený enterokok v moči, lenže som tehotná v 20 tt. Samozrejme dostala som antibiotiká.

Je po preliečení a braní antibiotík ohrozené nejako bábätko?

Pociťujem jediné nutkanie na močenie.

Ďakujem.

Dobrý deň,

nie je, neobávajte sa. Je ale nutné infekt preliečiť, aby sa nedostal “vyššie” na obličky. Následné komplikácie z pyelonefritídy by mohli ohroziť aj priebeh tehotenstva.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník