Ohrozuje Citrobacter bábätko v 24. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

som v 24. týždni a bola som na prehliadke u obvodnej lekárky. Nemala som žiadne ťažkosti s močením, len som mala zápach z moču.

Po odbere z ranného moču mi bol zistený Citrobacter.

Do akej miery to ohrozuje bábätko a ako?

Ďakujem

Dobrý deň,

je potrebné nález preliečiť. V tehotenstve sa každá infekcia močových ciest musí preliečiť.

Infekt by v opačnom prípade mohol postúpiť vyššie na obličky. Zápal a ani infekcia nie sú v tehotenstve žiadúce. Infekcia by mohla postúpiť na pohlavné orgány, prípade stadiaľ aj vyššie. Mohol by hroziť predčasný pôrod, či dokonca infekcia priamo ohrozujúca plod.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník