Hrozí mi abrupcia placenty?

Zodpovedané
4. okt 2021

Dobrý deň,

som v 34. týždni a dnes sa nám cestou na rizikovú poradňu stala taká vec, že cesta sa zužovala do jedného pruhu a autá sa zipsovali. Pán, ktorý mal pustiť nás, tak nás nepustil. Manžel prudko dupol na brzdu, aj keď v úplne nízkej rýchlosti, ale mňa hodilo pár centimetrov dopredu a prudko späť. Strašne som sa zľakla. Mám tehotenský pás, teda zapínanie dole. Na poradni doktorka nevidela nič, ale bojím sa abrupcie placenty.

Aký je Váš názor?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite sa neobávajte. Nič vážne sa nestalo, bruško ste si neudreli. Pani doktorka zrealizovala aj kontrolný ultrazvuk a pokiaľ nič nevidela, nepredpokladám, že by sa niečo s oneskorením udialo.

Odsledujte si pohyby bábätka a prípadné krvácanie. Pokiaľ by sa Vám niečo nepozdávalo, aj keď zbytočne, ale pre Váš kľud vyhľadajte lekára, ktorý Vás vyšetrí.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník