Ide o biochemické tehotenstvo?

Zodpovedané
2. sep 2021

Dobrý deň,

s manželom sa snažíme o bábätko. Poslednú menštruáciu som mala 31. júla. V auguste mi meškala 3 dni. Urobila som si test (clear blue) a vyšiel mi pozitívny (1-2 tt).

Dnes v noci som sa zobudila na to, že krvácam. Krv je ako pri bežnej menštruácii, ale boli v nej aj väčšie zhluky.

Môže ísť o biochemické tehotenstvo?

Je potrebná návšteva lekára, alebo sa maternica sama vyčistí?

Môžeme sa po doznení menzesu snažiť o dieťa v tomto cykle?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite je potrebné po odkrvácaní navštíviť gynekológa. Pri pridružených ťažkostiach aj skôr. Pokiaľ ide o spontánny potrat, je treba mať istotu, že sa maternica poriadne vyčistila.

Ak bude všetko v poriadku, môžete sa hneď snažiť o tehotenstvo aj v tomto cykle.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník