Isthmokéla - hrozí mi ruptúra?

Zodpovedané
26. sep 2022

Dobrý deň,

som aktuálne tehotná a mám za sebou cisársky rez, ktorý bol robený pred viac ako 2r. Som cca v 7. týždni a bol mi zistený, citujem, "v DS na prednej stene hypoechogénne prejasnenie do 3 mm istmokela". Jeden doktor povie tak, druhý ináč. Niekto že to nie je také, ďalší že nič také nevidí.

Nerozumiem tomu, je to diera v maternici alebo je to len slabá stena maternice a hrozí vo vyššom štádium ruptúra?

Ďakujem.

Dobrý deň,

nález som nevidela, preto sa neviem objektívne vyjadriť.

Isthmokéla je výduť a nie diera na maternici v oblasti rany po cisárskom reze. Pôjde teda o oslabené miesto. Ak by tam skutočne bolo, je potrebné Vás pravidelne sledovať a predovšetkým v termíne plánovať pôrod cisárskym rezom včas.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník