Hrozí mi ruptúra maternice?

jerrynus
18. apr 2017

Ahojte Maminy, dnes je to presne 3 mesiace co som po druhom cisárskom pôrode. Nejako sa nám pošťastilo s mazelom skor ako sme chceli.
Myslite si ze mi hrozí ruptura maternice? Ako mam dat na istotu ? Určite nechcem ist na potrat no zároveň sa bojím aby som nevykrvacala a nezomrela. Som mamička 2 krásnych dcér ❤
Dakujem sa pomoc a odpovede ci podporu

siska53
18. apr 2017

@jerrynus to ti povie lekar. Niektorym hrozi aj pri druhom tehotenstve s viacrocnym odstupom.
Je to indi vindi. Takze nech ti pozrie,ako to u teba vyzera,budes mudrejsia. My ti telo neskontrolujeme. Moj dr.mi povedal,ze uplne v pohode aj kratko po druhom cisarskom. Ale nam sa nezadarilo,davali sme si pozor a jeho prognoza,ze a mi uz obnovuje cyklus nevysla.

A verim,ze vsetko dobre dopadne.

jerrynus
autor
18. apr 2017

@siska53 no som zvedavá co mi doktorka povie hlavne ked ja mam nadváhu po druhom tehu 😞

gir
19. apr 2017

ja som otehotnela 7 mes. po sekcii a v pohode, nemala som žiadne rizikové, len aj druhé bolo SC. Dr, mi povedal že po 6 týžďnoch to už bude zahojené. Potom je už jedno kedy otehotnieš. Nič sa neboj, na prehliadke po pôrode si už bola a keď ti nič nepovedal, tak je všetko O.K. Veľa šťastia a krásne a zdravé bábo ti želám.

stanulienkat
19. apr 2017

neriesila si predvcerom nieco podobne???? To sa fakt pytas na MK, ci ti hrozi ruptura???

ettie
19. apr 2017

Ja mam kamosku, co otehotnela 6m po druhej sekcii a vsetko vporiadku 🙂 bali sa sice, ale vydrzali 🙂 drzim silno palce

ema234
19. apr 2017

Mysli pozitivne, nemyslim ze by malo dojst k rupture.

jerrynus
autor
19. apr 2017

@stanulienkat
Ak ti vadí ze sa pýtam Tak to ignoruj... ja sa pýtam mamičiek ktore majú skúsenosti...

adrianka181
19. apr 2017

Neboj sa všetko bude v poriadku. Budú ti sledovať ultrazvukom jazvu na maternici 🙂 moja kamarátka otehotnela tri mesiace po sekcii a nemala problém ... samozrejme je to individuálne . Ja som bola po dvoch sekciách a operácii v tej istej jazve...a tretie tehu mi kontrolovali jazvu 🙂

jerrynus
autor
19. apr 2017

@adrianka181 dakujem velmi pekne za odpoved a som zvedavá co mi dr zajra povie uhm...

adrianka181
20. apr 2017

@jerrynus ako ste dnes dopadla u dr?

jerrynus
autor
20. apr 2017

@adrianka181 výsledok ukázal ze som tehotna ale plod nevidela 😞 a ze aj tak by som mala ist na zákrok lebo som otehotnela moc skoro po sekcií

ema234
20. apr 2017

@jerrynus vymenila by som gynekologicku.

72martina
20. apr 2017

@jerrynus nepocuvaj ju....určite ti povedala ze mas pris za týždeň,prípadne niekoľko dni na kontrolne sono aby zistila ci je tam plod...potom uvidíš....moze to byt biochemicke tehu ...ale aj normálne.....nenechaj sa hned odradit....držím velmi palce.....my cakame v aug.stvrte...a tiez som po sekciach....,

ema234
20. apr 2017

@72martina vsetky si mala sekciou? Ja mam dve a bojim sa tretie.

72martina
20. apr 2017

@ema234 ano..prve dve boli dolu zadkom tretia normálne len kvoli predošlým sekciam musela ísť tiez tak...a teraz...bojim sa tiez....dr.v pohode....ale potom co v porodnici.....

ema234
20. apr 2017

@72martina tak drzim palce az vsetko dopadne tak ako ma 🙂

jerrynus
autor
20. apr 2017

@ema234 ano vsetky som mala sekcie

sabibi51
20. apr 2017

@jerrynus nepocuvala by som lekarku so zvysenym kludovym rezimom preco nie.

adrianka181
20. apr 2017

@jerrynus skús ísť ešte za iným odborníkom. Neuzqtvorilq by som to hneď.mozno by som to riešila priamo s porodnikom.ten by toho mohol brat ako rizikové tehu,ale bola by si pod dohľadom. A majú najviac skúsenosti. Ides ešte o týždeň na ultrazvuk?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre