Je bezpečné užívať Utrogestan v 3. trimestri?

Zodpovedané
22. jan 2022

Dobrý deň,

som na rizikovom tehotenstve, začala som 36. týždeň. Mám kľud doma na lôžku. Beriem magnézium tabletky 3x denne. K tomu večer Utrogestan 200 mg vaginálne.

Moja doktorka mi pôvodne povedala, že sa má dávať len do ukončeného 34. týždňa. Teraz mi však bolo povedané, že ho mám brať do 37. týždňa.

Som otvorená na 1 cm, som treťorodička.

Má Utrogestan a magnézium nežiadúce účinky na dieťa po pôrode?

Ďakujem

Dobrý deň,

ani jeden z liekov nemá nežiadúce účinky, neobávajte sa.

Význam užívať ich dlhšie ako do ukončeného 36. týždňa tehotenstva nevidím. Dieťatko je následne už dostatočne zrelé.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník