Je bryndza v tehotenstve naozaj nebezpečná?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň prajem,

chcela by som sa spýtať ako to je s bryndzou v tehotenstve, naozaj sa nesmie kvôli listérii?

Dnes si manžel robil bryndzovú nátierku a odhryzla som si z jeho rožka, je tam nejaké riziko nákazy?

Úplne som zabudla, že tieto výrobky sa neodporúča konzumovať, som len v začiatkoch tehotenstva. Na obale som sa dočítala, že kravské mlieko bolo pasterizovane a ovčie surové.

Vopred ďakujem, pekný deň.

Dobrý deň,

pasterizované mliečne výrobky bezpečne v tehotnestve užívať môžete. Aj bryndzu.

Čo sa týka surového ovčieho mlieka, je skutočne malá šanca, že by ste sa nakazili. Okrem toho sú výrobky prísne kontrolované.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník