Bryndza v tehotenstve

monika.ki
23. máj 2012

Ahoj dievčatá prosím o radu.
Včera som dostala chuť na bryndzové halušky.Vôbec som netušila, že by sa bryndza v tehotenstve nemala jesť.Náhodou som sa to dočítala dnes tu na MK:(Mám strašné výčitky, či by to nemohlo ublížiť bábätku:(Bryndza bola kúpená v supermarkete ale na obale som sa dočítala,že zo skladovaného surového mlieka.Myslíte,že takáto bryndza musela prejsť nejakou kontrolou než sa dostala do obchodu?

xlucia
23. máj 2012

@monika.ki nemyslim ze by sa ti nieco stalo a druhy raz ju bud teplene uprav a kupuj uz len pasterizovanu

monika.ki
autor
23. máj 2012

@xlucia Tak už som sa poučila🙂..len teraz mám výčitky:(

maca_p
23. máj 2012

preco zbytocne dramatizujes?
ako........ nechapem dnesne zeny, ze bez porady na MK si pomaly ani neprdnu, lebo im to sposobi rovno kontrakciu.

vcielkamaja
23. máj 2012

to citam prvy krat, ze bryndza by sa nemala v tehotenstve jest...

vcielkamaja
23. máj 2012

lebo ja ju bezne jedavam na ranajky

jurkovamiluska
23. máj 2012

@maca_p 😀 😀 😀 😀 😀 😀 normalne sa rehocem na plnu hubu

veronika66
23. máj 2012

@monika.ki Ja som tiež o tom počula ale mne doktorka povedala že mám jesť to na čo mám chuť a ja si kúpim hoci kedy bryndzu v obchode a urobím si nátierku a je všetko v poriadku 🙂 🙂

mummy01
23. máj 2012

tak nemala by sa bryndza ani zrejuce a plesnove syry.Ale ja sa priznam tiez som mala chut na bryndzove halusky a dala som si a nic sa nestalo,len teda by mala byt pasterizovana.

zarabono
23. máj 2012

ja som bryndzu jedla normalne cele tehu.halusky,natierky,polievky...

olejka
23. máj 2012

huby, vnútornosti a korenisté jedlá by tehotná nemala, ja som však nikdy hríbikom a šampiňónom nemohla odolať , a v tehotenstve ešte raz tak...a som tu aj zdravé krásne deti...

skôr pri rizikových tehotenstvách nie je vhodné piť kadejaké bylinkové čaje keďže tie môžu údajne vyvolať pôrod
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/bylinky-v-tehotenstve-ktore-sa-nesmu/

monhla
23. máj 2012

Milujem bryndzové halušky a bryndzovú nátierku. Ak kupuješ bryndzu v obchode tak by mala byť kontrolovaná, v chlade a všetko je teda o.k. Veď si ju nekúpila niekde pri ceste, kde by bola pár dní na slnku ! ! ! Nestresuj a nabudúce dobrú chuť k haluškám /Asi si ich zajtra spravím - urobila si mi chute 😀 😀 😀 /

xlucia
23. máj 2012

@vcielkamaja
@maca_p
@veronika66 bryndza sa moze, ale PASTERIZOVANA, aby sa niecim nenakazili...

monika.ki
autor
23. máj 2012

@veronika66 len ide vlastne o to, či je pasterizovaná a táto zjavne nebola, ale tak verím, že ked bola v obchode je nejak kontrolovaná...
@mummy01

kathka0022
23. máj 2012

Ved ja ju jem od zaciatku tehu ci bryndzove halusky alebo len tak na chlebik bryndzu si dam,ja vobec neviem o tom zeby sa nemala,to nieje drist,panecku ved uz tolko veci som ja citala na mk ze sa v tehu nema jest,ze mi to pride tak ze tehotne maju drzat dietu 😀ja si doprajem vsetko,nevyberam,nesurfujem po nete co mozem a co nie,ved ja niesom chora ale tehotna 😉

magic08
23. máj 2012

@monika.ki v tehotenstve by sa nemali vyrobky s nepasterizovaneho mlieka, hrozi riziko listoriozi... no nerob si zbytocne vrasky, tej bryndze by si musela zjest na kila... takze klud a ziadne vyčitky... nic sa nedeje... 🙂

maca_p
23. máj 2012

@xlucia vieme, neboj sa 😎 .
pokial viem, tak v obch. retazcoch sa smie predavat LEN PASTERIZOVANA bryndza.

dara76
23. máj 2012

ja som jedla bryndzu aj vsetky druhy syrov a moje deti su tu - zive a zdrave 🙂
@monika.ki

tannia87
23. máj 2012

niektore tehotne nesmu vstavat ani z postele 😀 aby naahodou....... potom palcu dievcata ze su tusne a neviem co TEHOTENSTVO NIE JE CHOROBA vsteko s mierou 😉

katren
23. máj 2012

Zeny, jedzte a pite to, na co mate chut!!!! Nechapem, co to tu stale riesite.....fakt si bez MK ani neprdnete????ako pise @maca_p 😀 😀 😀 😀
Ja som teraz dojedla sampinony /huby by sa tiez nemali/ plnene Nivou /plesnive syry tiez/ a zapila Radlerom 😎 a taaaaaaaaak si dobre teraz sedim na gauci s vylozenymi nohami a ziadne vycitky nemam.....chutilo, tak co 😀

veronika66
23. máj 2012

@katren perfektný postreh 😀 😀 😀 😀

irriss
23. máj 2012

@katren 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ty nohy na stole vidim az tady 😀 😀 😀

katren
23. máj 2012

@irriss 😀 😀 😀 jj, dosiel mm, tak vzal Miska a Dominika spi....tak nevyuzi to 😀 😀 😀

carmen86
23. máj 2012

už väčšie sprostosti si neviete povymýšľať, 😠 😠 😠 😠 😠 ja už nerozumiem dnešným budúcim mamičkám aké somariny dokážu vyčítať a podľa toho sa riadiť, tehotenstvo nie je choroba a pokiaľ viem tak žena môže jesť všetko,pokiaľ jej to nerobí probléém a kedysi jedli bryndzu na kilááá a všetci sme zdravíííí 😉 🙂

irriss
23. máj 2012

@katren
Videla jsem ze uradujes..a zametas 😀 😀 😀

alenka600
23. máj 2012

@mummy01 Bryndza sa kludne moze

@monika.ki Ta co sa predava v obchodoch, ta je pasterizovana, aj ked to na nej nemusi byt napisane. Na salasi kupis NEpasterizovanu

maca_p
23. máj 2012

mne to uz ide na nervyyyyy!
vsetko kazdemu vadi!!!
vsetci vsade hladaju nejaky zadrhel!!!
kde je zdravy rozum????
vsade je najaka patolooogia....
@irriss 😀
@katren 😀

katren
23. máj 2012

@irriss
@irriss 😀 😀 😀 😀

maca_p
23. máj 2012

@katren ja si s kludom anglicana davam radler 1x za tyzden aj ked dojcim 😀 .
raz citronovy a tento tyzden mam nachystany grepovy. mnam 😀

katren
23. máj 2012

@maca_p este som neskusala grepovy, ale chystam sa nan 😉

irriss
23. máj 2012

@maca_p
@katren

Je videt, ze nekdo nema starosti a tak si je hleda.. 😉

Od soboty "tu- v Italii) je zemetreseni, verim tomu, ze tehotne v tomto miste, ktere pripomina mesicni krajinu po bombardovani maji uplne jine starosti ne-li to, vubec neco najit k jidlu....pro sebe i pro deti 😠
(Momentalne shanim ubytovani por nekolik rodin vzdalenych pribuznych a znamych ☹ )
V sobotu byl atentat, obetmi utoku byly deti, jejich mamy maji jine starosti....

a takto bych mohla pokracovat dal a dal..

TESTE se Z TEHOTENSTVI a z KLIDU, z KLIDNE ZEME..nekazte si to nejkrasnejsi obdobi !!!

bambi29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre