Je ešte nejaká šanca že sa plod objaví?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

na UZV vyšetrení realizovanom v 6+3 podľa menštruácie mi lekár potvrdil tehotenstvo ale videl len gestačný a žĺtkový vak. Gestačný vak bol trošku menší vzhľadom na výpočet podľa menštruácie. Lekár má objednal na sono o 7 - 10 dní. Môj cyklus nie je úplne presný. Je to tak 28 - 34 dní. Ovuláciu nesledujem, takže vôbec neviem kedy mohla prebehnúť.

Je ešte nejaká šanca že sa plod objaví?

Posledné dni mi nastúpila strašná únava a mierny pocit na vracanie počas dňa a hlavne večer.

Boli by príznaky aj keď tehotenstvo nie je vitálne?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pravdepodobne bude všetko v poriadku. Gestačný vak a žĺtkový vak + nevoľnosti tomu nasvedčujú. 6+3 podľa PM pri nepravidelnom cykle môže byť aj v skutočnosti výrazne menej.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník