Je moje špinenie z krčka veľký problém pre tehotenstvo?

Zodpovedané
7. jan 2023

Dobrý deň, pani doktorka,

chcela by som vedieť, čo pre mňa znamená, keď cca pred 2 týždňami som začala slabo špiniť (nešpiním každý deň), možno 1x do týždňa mám slaboružový výtok. Dnes na kontrole (12 tt + 5) mi povedala dr, vraj to ide z krčku. V roku 2019 som mala konizáciu (CIN 2).

Je toto špinenie, krvácanie z krčka veľký problém pre tehotenstvo?

Má to dopad na samotné dieťa?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

pokiaľ je krvácanie lokalizované priamo z krčka, príčinou bude abnormálny cytologický nález. Neviem aké ste mali posledné cytológie od konizácie.

Ale krvácaním z krčka sa prejavuje aj krvácanie z maternice. Aktuálne sa ešte vyvíja placenta a pokiaľ pri prepájaní ciev praskne drobná cievka, prejaví sa to krvácaním. Pokiaľ by bolo krvácanie masívnejšie, mohla by sa placenta odlúčiť a v tom prípade by hrozil spontánny potrat. Skúste si nasadiť Ascorutin 3x denne, stabilizuje stenu drobných ciev. Vhodné by bolo zvážiť nasadenie progestrónu, pokiaľ ho už neužívate.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník