Je možné snažiť sa o dieťa aj počas choroby?

Zodpovedané
22. sep 2022

Dobrý deň,

môže sa žena, ktorá má počas ovulácie chorobu (bolesti hrdla, nádcha, horúčka nad 38) snažiť o otehotnenie alebo počas choroby je nutné snahu vynechať?

A môže choroba ovplyvniť aj ďalšiu ovuláciu, ak už žena vyzdravie?

Napríklad, či prekonaná horúčka nemá aj dlhodobý vplyv na organizmus v tomto smere.

Ďakujem.

Dobrý deň,

možné to samozrejme je, ale doporučovala by som počkať na nasledujúci cyklus. Bolo by lepšie keby už nemáte horúčku. Dlhšie čakať nemusíte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník