Kedy je bezpečné snažiť sa o počatie po prekonaní siedmej choroby?

Zodpovedané
9. aug 2022

Dobrý deň,

s manželom sme obaja chytili od dcéry siedmu chorobu, mali sme vysoké horúčky, manžel aj výsyp na nohách a rukách. Snažíme sa o druhé dieťa.

Je bezpečné snažiť sa o otehotnenie krátko po prekonaní tejto choroby?

Prípadne kedy by to už malo byť bezpečné?

Nechceme, aby to malo negatívny vplyv na prípadný plod.

Ďakujem.

Dobrý deň,

vylučovanie vírusu stolicou môže pretrvávať až 8 týždňov. Preto by bolo vhodné túto dobu prečkať. Nezabudnite na dôkladné umývanie rúk po toalete.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník