Je možné, že sa bábätko v 9. mesiaci hýbe v noci menej, ak je aktívnejšie cez deň?

Zodpovedané
19. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na pohyby bábätka v 9. mesiaci. Pohyby zatiaľ pociťujem relatívne rovnako počas dňa, sem tam síce je taký menej aktívny, ale predsa tam má asi menej miesta, a aj spí a mám aj placentu na prednej stene. Všimla som si ale, že cez deň až do nejakej polnoci je aktívny, a zväčša, keď som v noci hore, lebo idem na toaletu, tak tiež sa pár krát pomrvil, zobudil, aspoň na nejakých pár minutiek sa vydul, kopol, dvakrát prevrátil. Teraz, keď sa budím v rovnakom čase, sa len pretočí, možno raz kopne a a nie je tak aktívny v tomto čase ako predtým a mám pocit, že veľkú čas noci prespí so mnou.

Je to možné, že proste cez deň ak je dosť aktívny, tak proste zrazu sa už v noci nehýbe sa toľko?

Nebolo to tak úplne pravidelne, že by sa vždy veľa veľa hýbal v noci po tom, ako som sa zobudila, prípadne že by noci kopal, ale zdalo sa mi, že to bývalo viacej. Už zajtra začínam 37. TT. Rána mal vždy ospalejšie. Ale musím povedať, že v noci som sa nikdy nezobudila na pohyby, asi ozaj len prespí noc so mnou a sem tak, keď som hore, aj on je hore.

Ďakujem.

Dobrý deň,

blížiacim sa termínom budete pociťovať pohyby trošku tlmenejšie. Bude tam mať stále menej miesta.

To, že sa v noci na jeho pohyby nebudíte je prirodzené. To sa nebudí nikto. A presne ako píšete, musí niekedy aj spať. Ak by sa Vám ale zdalo, že je tých pohybov menej aj cez deň, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník