Je možné, že sa placenta nedostala vyššie a bola nízko položená až do konca pôrodu?

Zodpovedané
28. jan 2022

Dobrý deň,

v 21. týždni som bola na morfologickom UZV.
Záver - Placenta praevia, čiastočne prekrývajúca vnútornú bránku.

Medzitým som už porodila, ale nastali komplikácie počas pôrodu.

Je možné, že sa placenta nedostala vyššie a bola stále položená nízko až do konca pôrodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

placenta sa môže čiastočne vysunúť rastúcou maternicou vyššie, avšak nie úplne. Vo vašom prípade zostala určite nízko, len už neprekrývala bránku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník