Je normálna bolesť brucha 15 týždňov po pôrode?

Zodpovedané
14. apr 2022

Dobrý deň,

mám bolesť brucha 15 týždňov po pôrode. Bolí ma na jednom konkrétnom mieste a väčšinou len na dotyk. Niekedy aj len tak, resp. pri námahe. Je to cca 3 - 4 cm naľavo od pupka a dole. Približne na to miesto mi lekár vždy ráno pri vizite v pôrodnici zatlačil rukou.
Kontrolu po šestonedeli som mala v poriadku.

Je to normálne?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

lekár na vizite tlačil na dané miesto, aby vyšetril pohmatom maternicu či sa správne sťahuje.

Je možné, že ciltivejšie vnímate stav kedy sa dáva Vaše telo do pôvodného stavu.

Osledujte si to, ak by sa bolesti stupňovali, prípadne by dlhodobo pretrvávali, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník