Je normálne, ak sex 2 mesiace po pôrode bolí?

Zodpovedané
30. jan 2023

Dobrý deň,

od pôrodu mám 2 mesiace. Po 2 mesiacoch sme s manželom vyskúšali prvýkrát sex. Strašne ma to bolelo.

Je to aj po 2 mesiacoch stále normálne?

Gynekologička mi na kontrole vravela, že je všetko ok ale mne sa tá bolesť nezdá.

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokiaľ pociťujete bolesť v mieste pôrodného poranenia, tak je to prirodzené. Rana je ešte čerstvá, potrebuje čas.

Pomôcť Vám môžu Cicatridina čapíky s obsahom kyseliny hyalurónovej po dobu aspoň 3 mesiacov, prípadne skúste Hyalosan gél aspoň pri styku (ideálne 2x týždenne po dobu 6 týždňov).

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník