Je prirastená placenta vážna komplikácia?

Zodpovedané
10. aug 2021

Dobrý deň,

pri mojom prvom pôrode som mala prirastenú placentu. Museli ma uspať a vybrať ju. Následne ešte raz po týždni, keďže som krvácala. Chceli by sme druhé bábo, avšak prečítala som si o tejto komplikácií na internete a mám hrozný strach. Keďže sa mi prirastená placenta pravdepodobne bude opakovať, bojím sa, že vykrvácam.

Je to naozaj tak vážna komplikácia?

Stretávate sa s tým pri pôrodoch, alebo je to skôr ojedinelé?

Som nesmierne vďačná za jedno zdravé dieťatko a aj keď je tam ešte túžba po druhom, kvôli tejto placente sa do toho opäť bojím ísť.

Ďakujem

Dobrý deň,

daný stav sa nemusí opakovať pri ďalšom tehotenstve. Nie je to pravidlom. Určite je však vhodné na neho upozorniť pri pôrode.

Z daného dôvodu sa určite nebojte ísť do ďalšieho tehotenstva. Lekári vedia ako pri danej komplikácii postupovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník