Je TSH 2,8 v prvom trimestri v norme?

Zodpovedané
21. feb 2022

Dobrý deň,

v 6. týždni mi z odberu bola zistená hodnota TSH 2,8. Môj gynekológ mi to vyhodnotil ako výborný výsledok. Dozvedela som sa, že v prvom trimestri je zdravá hladina TSH pod 2,5.

Čo mám robiť a komu mám veriť?

Euthyrox 50 užívam jeden rok. Mala by som sa informovať u endokrinológa, ale nedá sa mu dovolať. Bojím sa, že kvôli zle sledovanému TSH by sa niečo mohlo stať môjmu bábätku.

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže už užívate Euthyrox, určite kontaktujte endokrinológa. Ten Vás bude počas celej tehotnosti pravidelne sledovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník