Je v poriadku, keď v 16. týždni cítim pichanie v pošve?

Zodpovedané
21. sep 2021

Dobrý deň,

som v 16. týždni a mávam občasné pichanie ako keby na začiatku pošvy. Niekedy je to len párkrát za deň. Tento víkend to bolo dosť často a nepríjemné. Dokonca až taký tlak na konečníku.

Dávam si magnézium, pijem žihľavový čaj a oddychujem. Vtedy to prejde, no po čase sa zase objaví.

Je to normálne, alebo mám ísť lekárke?

Poradňu mám až o týždeň.

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o veľmi netypické ťažkosti. Skúste teda viacej oddychovať, pokiaľ vtedy ťažkosti nemáte a na poradni sa uvidí.

Pokiaľ by však ťažkosti progredovali, vyhľadajte lekára skôr.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník