Je v poriadku slabé špinenie po užítí Escapelle?

Zodpovedané
26. jan 2022

Dobrý deň,

mám nepravidelný cyklus a meškala mi menštruácia. V podstate mi mešká 1 - 2 dni každý mesiac. Vo štvrtok, v piatok a v sobotu sme mali styk a v nedeľu ráno cca po 8 hodinách som užila Escapelle. O 4 dni prišiel menzes, ktorý trval 4 dni. Intenzita rovnaká ako pred tabletkou. Dva dni fajn a dnes som trošku začala špiniť. Cítim sa úplne ako keby pred menštruáciou a to som 3 dni po skončení menzesu.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

urgentnú antikoncepciu Escapelle je nutné užiť do 72 hodín od nechráneného pohlavného styku, podľa možnosti čím skôr. Vo štvrtok ste ho mali prvýkrát. Stihli ste to?

Zrealizujte si pre istotu tehotenský test 10 dní od nechránenéhi styku a následne ho v prípade negativity pre istotu zopakujte na 14 deň od styku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník