Kedy je bezpečné znovu otehotnieť po kyrete?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

v januári som musela absolvovať kyret po missed AB 6+6 (reálne som mala byt 8+6).

Tri týždne po kyrete som dostala menzes aký som mávala. Momentálne mám už po 2 menzese, cítim sa fyzicky aj psychicky v poriadku a chcela by som sa opäť pokúsiť otehotnieť teraz. Moja gynekologička a aj doktor, ktorý ma prepúšťal mi povedali, že 2 mesiace stačia.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by vhodné počkať 3 cykly od kyretu. Nech sa maternica dostatočne pekne zahojí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník