Kedy môžem znovu otehotnieť po sekcii v 19. týždni?

Zodpovedané
20. jún 2020

Dobrý deň,

teraz v januári som bola na odber plodovej vody a všetko dopadlo dobre. Bábo bolo zdravé. No po troch dňoch som dostala bolesti a začala som sa otvárať. Dopadlo to tak, že sa mi začala oddeľovať placenta a museli mi robiť akútny cisársky v 19. týždni.

Chceli by sme sa pokúsiť znovu o bábo. Môj doktor mi povedal, že aspoň pol roka, aby prešlo a môžme sa pokúšať.

Aký je váš názor na to?

Ďakujem

Dobrý deň,

po cisárskom reze treba jednoznačne počkať. Podľa toho, ktorými odporúčaniami sa riadime, sa líši aj čas čakania.

Ja osobne sa orientujem podľa odporúčaní od Mayo kliniky, ktorá po klasickom cisárskom reze odporúča 18 mesiacov čakať. Taktiež sa doba čakania líši od techniky rezu.

V prípade vertikálneho rezu je potrebné počkať ešte dlhšie.

S pozdravom