Ktoré lieky mi upravia nepravidelný cyklus počas snahy o tehotenstvo?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

môj gynekológ mi neobjasnil postup pri úprave cyklu počas snahy o tehotenstvo. Povedal, že po menzese ma hneď nastaví na lieky, aby mi upravil cyklus. Povedala som mu, že sa snažíme s manželom o bábätko, tak nechcem na úpravu cyklu HAK.

Aký je postup v takomto prípade?

Sú nejaké lieky, ktoré upravujú menzes a podporujú ovuláciu?

A aby v prípade otehotnenia podporili tehotnosť.

Ďakujem

Dobrý deň,

nepoznám bližšie Váš zdravotný stav, ale obvykle pomáha nasadenie progesterónu v druhej polovici cyklu, z ktorého užívaním sa v prípade tehotenstva pokračuje ďalej minimálne do 12. týždňa tehotenstva.

Poraďte sa so svojim gynekológom, ktorý Váš zdravotný stav pozná najlepšie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník