Mali by byť protilátky na rubeolu v 32. tt pozitívne, ak som bola očkovaná?

Zodpovedané
14. jan 2023

Dobrý deň,

som momentálne v 32. tt a pred týždňom mi brali v rámci poradne krv na krvný obraz a protilátky. Dnes mi sestrička povedala, že celé tehotenstvo mi vychádzajú negatívne protilátky na rubeolu, a že to je divné, keďže ako dieťa som bola očkovaná proti tejto chorobe. Že by nemali byť negatívne protilátky. 🤷 V tehotenskej knižke to mám označené ako Rubeola - igg a igm. Teraz som druhýkrát tehotná, v prvom tehotenstve som to mala úplne rovnako a nikto to neriešil. Vraj sa teraz upravili postupy, kedy a ako to riešiť a tentokrát ma chcú poslať na infekčnú kliniku, aby mi zistili dôvod, prečo mám negat. protilátky. Chcela by som si overiť, či je to naozaj tak.

Naozaj by mali výjsť pozit. protilátky s nejakým číslom, keď som bola v detstve očkovaná?

Ďakujem veľmi pekne.

Dobrý deň,

áno, mali by byť pozitívne IgG protilátky pokiaľ ste boli očkovaná.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník