Mám doužívať Macmiror?

Zodpovedané
16. nov 2022

Dobrý deň,

bola som na preventívnej prehliadke, dr. mi predpísal Macmiror. V ten deň som si dala prvú tabletu (17. deň cyklu). Na 18. deň cyklu som začala krvácať (ako keby menštruácia - možno trochu slabšia ako obvykle, ale bolo to krvácanie). Dr. mi povedal, že mám prestať s tabletami kým sa krvácanie neskončí. Tak po 5 dňoch keď to skončilo, tak som si dala znovu tabletu iba 1x. (Nebrala som ju viac, bála som sa, že si oddialim menštruáciu.)Teraz mi menštruácia mešká 2. deň (dnes som 31. deň cyklu). A 28. deň cyklu som mala naťahovací výtok a 29. deň (včera) večer bolesť podbruška.

Mohla to byť ovulácia?

Mohlo to predtým (18. deň) byť menštruácia?

Mám doužívať ďalej ten Macmiror?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

áno, predpokladám, že Vám menštruácia prišla skôr (na ten spomínaný 18-ty deň MC).

Teraz Vám teda nepríde a ste v období ovulácie.

Určite je potrebné Macmiror doužívať. Minimálne 7 tabliet.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník