Mám navštíviť lekára pri krvácaní po pohlavnom styku?

Zodpovedané
5. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som poradiť, včera ma priateľ robil prstami, potom po dokončení som začala cítiť veľkú bolesť vo vagíne. Pozdejšie sme mali styk a po pár hodinách som začala krvácať a strašne ma bolela vagína. Bojím sa a môj gynekológ má týždňovú dovolenku.

Neviem či mám navštíviť iného doktora alebo ako postupovať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

najskôr Vás poranil. Pokiaľ krvácanie ustalo, dajte si pauzu od pohlavného styku a vyhľadajte pre kontrolu gynekológa keď už bude pracovať.

V inom prípade, ak bolesti/krvácanie pretrvávajú, vyhľadajte gynekologickú pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník